Aivars Cepītis

Vidzemes talanti Latvijai

5.Septembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 1. septembrī, Vidzemes koncertzālē Cēsis notika viens no Latvijas valsts simtgades programmas pasākumiem – koncerts Vidzemes talanti Latvijai, kurā kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Andra Veismaņa vadībā muzicēja Vidzemes Mūzikas skolu audzēkņi no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Limbažiem, Rūjienas, Strenčiem un Valkas. Koncerta programma bija interesanta un daudzveidīga, tajā dzirdējām dažādus instrumentus – vijoli, altu, čellu, klavieres, flautu, akordeonu, trompeti, fagotu, kā arī solo dziedāšanu. Koncertā skanēja latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Jāņa Ķepīša, Lijas Krasinskas, Pētera Plakida, Andra Riekstiņa un Ērika Ēšenvalda opusi, kā arī vairāku ārvalstu komponistu skaņdarbi.

Mūzikas skolas Universum pianistu darbīgais pavasaris

25.Aprīlis, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mūzikas skolas Universum klavieru klase savā darbībā ir ļoti aktīva un mērķtiecīga. Skolotāja Ritma Pētersone-Cepīte ar audzēkņiem daudz koncertē, šogad bērni muzicējuši vairākos koncertos savā skolā, Alojā, Burtniekos, Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē, vairāki koncerti plānoti arī mācību gada noslēgumā.

Godinot pianisti Jautrīti Putniņu

28.Februāris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Godinot pianisti, valmierieti, vienu no spilgtākajām 20. gadsimta latviešu mūziķēm Jautrīti Putniņu (8.03.1929. – 22.01.2017.), 6. martā pl. 18.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) korē (11. stāvā) notiks pianistes 90 gadu jubilejai veltīts koncerts ...Augšup!

Koncerts Latvijai dzimšanas dienā

27.Novembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Laikā, kad tiek svinēta Latvijas valsts simtgade un notiek Latvijas dzimšanas dienai veltīti koncerti un pasākumi, arī Alojas Mūzikas un mākslas skolas un Mūzikas skolas Universum skolotāji un audzēkņi piedalījās un kļuva par šī vēsturiski unikālā notikuma līdzveidotājiem. Mēs bijām sarūpējuši savu dāvanu – Latvijas simtgadei veltītu svētku koncertu, kurā muzicēja Alojas Mūzikas un mākslas skolas skolotāju Olgas Ābeles, Anitas Āriņas, Dainas Grīnbergas, Ievas Veides, Jāņa Ansona audzēkņi un Mūzikas skolas Universum skolotāju Ingunas Birznieces, Ritmas Pētersones-Cepītes, Jāņa Dimanta un Aivara Cepīša audzēkņi. Alojas Mūzikas un mākslas skolas zālē varēja apskatīt alojiešu mākslas nodaļas skolotāju Inatras Vaļickas, Lindas Bēces, Gaļinas Birkavas un Vernera Lazdāna audzēkņu radošo darbu izstādi.

Jauns sākums Mūzikā

18.Septembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Ar skanīgu atklāšanas koncertu jauno mācību gadu uzsāka Valmieras privātās pamatskolas Universum profesionālās ievirzes mūzikas programmu audzēkņi un pedagogi.

Vidzemes talanti Latvijas simtgadei

13.Septembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 2. septembrī, Vidzemes koncertzālē Cēsis notika Vidzemes reģiona mūzikas skolu audzēkņu koncerts Vidzemes talanti Latvijas simtgadei, ko organizēja Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar skolas atbalsta biedrību, Valsts kultūrkapitāla fondu un Cēsu novada pašvaldību. Koncertā kopā ar Vidzemes kamerorķestri Andra Veismaņa vadībā muzicēja mūzikas skolu audzēkņi no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Limbažiem, Madonas, Salacgrīvas, Smiltenes, Staiceles un Valmieras.

Mūzika pāri visam

22.Maijs, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, izskanējuši vairāki nozīmīgi muzikāli notikumi. 10. maijā Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notika Vilmas Cīrules jubilejai veltīts koncerts Skaņu mākslas burve, kurā kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesoriem Venti Zilbertu, Māri Švinku un Juri Švolkovski muzicēja arī Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Gaidas Ungures klavieru klases absolvente, tagad Latvijas Nacionālās operas soliste Ance Purmale, Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes bijušie audzēkņi — Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Arņa Zandmaņa klavieru klases students Roberts Ķibermanis un Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas skolotājas Ilzes Treijas klavieru klases audzēkne Anna Tīna Avišāne, kā arī Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes klavieru klases audzēkņi Eva Viļumsone, Annija Tauriņa, Sanija Linda Cine, Krišjānis Meņģelis un Emīls Čečiņš.

Skaņu mākslas burve

8.Maijs, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 10. maijā pl. 19 notiks koncerts Skaņu mākslas burve, kas veltīts pianistei Vilmai Cīrulei jubilejā.

Jauno pianistu svētki Pērnavā

8.Februāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šogad 100 gadu jubileju svin ne tikai Latvija, bet arī mūsu kaimiņvalstis — Lietuva un Igaunija. 3. februārī Pērnavas Koncertzālē izskanēja Starptautiskā klavieru mūzikas diena, kura, kā pasākuma atklāšanā teica Pērnavas Mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja Marika Kappa, ir dāvana Igaunijas simtgadei.

Gaismas dienas mūzikā

16.Janvāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

2017. gada 22. janvārī 87 gadu vecumā mūžībā aizgāja viena no spilgtākajām 20. gadsimta latviešu mūziķēm — pianiste, valmieriete Jautrīte Putniņa. Ar Jautrīti mana sadarbība ilga vairāk nekā gadsimta ceturksni, šodien, pieminot izcilo pianisti, pakavēšos atmiņās par mūsu sadarbības sākumu.

Pie klavierēm zēni

7.Decembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā 2. decembrī notika IV Starptautiskais pianistu konkurss Spēlē zēni, kurā Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes 3. klavieru klases audzēknis Emīls Čečiņš savā vecuma grupā ieguva 3. vietu.

Lai dzīvo viss, ko jūti, redzi un dari

30.Novembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pelēkā, lietainā novembra pēcpusdienā devāmies uz Vecumniekiem, kur Mūzikas un mākslas skolas zālē pulcējās klavierspēlētāji, viņu skolotāji un vecāki, lai klausītos Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Līgas Opincānes un Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes klavieru klases audzēkņu koncertu. Gaisā virmoja atkalredzēšanās prieks, mājīgums un svētku sajūta, netrūka arī jaunas iepazīšanās. Prieks bija atkal tikties ar Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas klavierspēles skolotājiem, kuri ar saviem audzēkņiem jau vairākkārt viesojušies Valmierā: pirmoreiz tikāmies 2003. gada 29. janvārī, kad Jāzepa Vītola kamermūzikas zālē un Valmieras Mūzikas skolas zālē Beātes ielā 10 notika VIII Mazo pianistu konkurss. Īpašs prieks bija atkal satikties ar Solvitu Loku un Aigaru Dziļumu, kuru vadītais  jauniešu simfoniskais orķestris Draugi ir bieži viesojies Valmieras festivālā.

Sadarbība turpinās

15.Novembris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Ar V. Mikalauska Panevēžas Mākslu ģimnāziju mūs saista sadarbība un draudzība jau 12 gadu garumā — no 2005. gada, kad X Starptautiskā jauno pianistu konkursa žūrijā Valmierā strādāja skolotāja Asta Kapučinskiene. Mākslu ģimnāzijas audzēkņi bijuši X, XII, XIII, XVI un XXI Valmieras jauno pianistu konkursa dalībnieki, savukārt Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi piedalījušies V. Mikalauska Panevēžas Mākslu ģimnāzijas organizētajā starptautiskajā jauno mūziķu (solistu un ansambļu) festivālā - konkursā AMBER NOTE, skolas koris piedalījies Sv. Cecīlijai veltītajā festivālā - konkursā Panevēžā. Valmierā viesojusies arī ģimnāzijas direktore Emilija Kriščiūnaite.

Saules, mūzikas un prieka apmirdzēti

7.Jūnijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Saulainā pavasara dienā Tallinā, pateicoties Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijas lektores un Tallinas Mūzikas vidusskolas skolotājas Jekaterinas Rostovcevas uzaicinājumam, skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņiem Tomasam un Annai Tīnai Avišāniem bija iespēja piedalīties skolotājas Jekaterinas audzēkņu koncertā Kadriorgas pilī.

Jaunie pianisti pavasara noskaņās

1.Jūnijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, 25. maijā Vaidavas kultūras un amatniecības centra lielajā zālē izskanēja Pērnavas Mūzikas skolas skolotājas Renatas Marksalu un Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņu koncerts.

...Kā svētdienā!

28.Aprīlis, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 30. aprīlī, pl. 17 Valmieras 5. vidusskolas zālē notiks šī gada 22. janvārī aizsaulē aizgājušās izcilās latviešu pianistes, valmierietes Jautrītes Putniņas piemiņai veltīts koncerts ...Kā svētdienā!

Jauno pianistu svētki

28.Marts, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Skolēnu pavasara brīvdienās Rīgā, Pāvula Jurjāna Mūzikas skolā notika jauno pianistu svētki — Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle audzēkņu valsts konkursa fināls.

Mūzika cauri gadsimtiem

13.Decembris, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien Cēsu Izstāžu namā notika klaviermūzikas koncerts Mūzika cauri gadsimtiem, kurā piedalījās Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņi un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students Roberts Ķibermanis. Jaunie mūziķi klausītājus iepriecināja ar daudzveidīgu skaņdarbu klāstu, koncerta programmā bija ietvertas baroka, klasicisma, romantisma  laikmeta, kā arī 20. un 21. gadsimta kompozīcijas. Muzikālos tēlus papildināja Valmieras Mākslas vidusskolas skolotājas Veltas Rones audzēkņu zīmētās ilustrācijas un teatrāli akcenti.

Valmieras Mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu panākumi

5.Aprīlis, 2016
Izglītība
Laikrakstā

Viens no nozīmīgākajiem skolas darba kvalitātes rādītājiem ir audzēkņu dalība un panākumi festivālos, valsts un reģionālajos konkursos, kā arī starptautiskajos konkursos. Valmieras Mūzikas skola pamatoti var lepoties ar saviem sasniegumiem.

21. Starptautiskais jauno pianistu konkurss Valmierā

8.Februāris, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ar Jekaterinas Rostovtcevas atskaņoto Timo Steinera (Timo Steiner) skaņdarbu Kāpnes debesīs 27. janvārī Valmieras Kultūras centra koncertzālē tika atklāts 21. Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās 52 jaunie pianisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas mūzikas skolām.