Lai skan mūzika!
Mācību gads Universum mūzikas un mākslas pamatskolas profesionālās ievirzes izglītības programmās mūzikā sekmīgi noslēdzies, šis gads nozīmīgs ar jauniem izaicinājumiem un jaunu pieredzi – mācīt bērniem mūziku attālināti.
Mācību gads Universum mūzikas un mākslas pamatskolas profesionālās ievirzes izglītības programmās mūzikā sekmīgi noslēdzies, šis gads nozīmīgs ar jauniem izaicinājumiem un jaunu pieredzi – mācīt bērniem mūziku attālināti.
Universum mūzikas un mākslas pamatskolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes 7. klavieru klases audzēknei Evai Viļumsonei šis pavasaris iesācies ļoti darbīgi, jo pavisam neilgi pēc skolēnu pavasara brīvdienām Eva pārstāvēja savu skolu 1. Starptautiskajā Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkursā un ieguva Diplomu par 1. vietu savā vecuma grupā.
Universum mūzikas un mākslas pamatskolas profesionālās ievirzes izglītības programmās mūzikā audzēkņi arī attālinātajā mācību procesā turpina muzicēt, pilnveidot savu tehnisko varēšanu, apgūt mūzikas teoriju un vēsturi, klausīties un atklāt arvien jaunus skaņdarbus. Neatņemama mācību procesa sastāvdaļa ir arī audzēkņu dalība konkursos, kas motivē jaunos mūziķus pilnveidot savas prasmes instrumenta spēlē.
ANNIJA TAURIŅA ir Universum mūzikas un mākslas pamatskolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes klavieru klases absolvente, patlaban mācības turpina 9. klasē. Annija ir daudzu klavierspēles konkursu laureāte, piedalījusies meistarklasēs, muzicējusi koncertos un festivālos Latvijā un ārvalstīs.
4. decembrī Panevēžas V. Mikalauska Mākslu ģimnāzijā notika II Starptautiskais Vitauta Mikalauska jauno pianistu konkurss, kurā C grupā 1. vietu ieguva valmieriete, Universum mūzikas un mākslas pamatskolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkne Annija Tauriņa.
Svētdien, 1. septembrī, Vidzemes koncertzālē Cēsis notika viens no Latvijas valsts simtgades programmas pasākumiem – koncerts Vidzemes talanti Latvijai, kurā kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Andra Veismaņa vadībā muzicēja Vidzemes Mūzikas skolu audzēkņi no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Limbažiem, Rūjienas, Strenčiem un Valkas. Koncerta programma bija interesanta un daudzveidīga, tajā dzirdējām dažādus instrumentus – vijoli, altu, čellu, klavieres, flautu, akordeonu, trompeti, fagotu, kā arī solo dziedāšanu. Koncertā skanēja latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Jāņa Ķepīša, Lijas Krasinskas, Pētera Plakida, Andra Riekstiņa un Ērika Ēšenvalda opusi, kā arī vairāku ārvalstu komponistu skaņdarbi.
Mūzikas skolas Universum klavieru klase savā darbībā ir ļoti aktīva un mērķtiecīga. Skolotāja Ritma Pētersone-Cepīte ar audzēkņiem daudz koncertē, šogad bērni muzicējuši vairākos koncertos savā skolā, Alojā, Burtniekos, Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē, vairāki koncerti plānoti arī mācību gada noslēgumā.
Godinot pianisti, valmierieti, vienu no spilgtākajām 20. gadsimta latviešu mūziķēm Jautrīti Putniņu (8.03.1929. – 22.01.2017.), 6. martā pl. 18.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) korē (11. stāvā) notiks pianistes 90 gadu jubilejai veltīts koncerts ...Augšup!
Laikā, kad tiek svinēta Latvijas valsts simtgade un notiek Latvijas dzimšanas dienai veltīti koncerti un pasākumi, arī Alojas Mūzikas un mākslas skolas un Mūzikas skolas Universum skolotāji un audzēkņi piedalījās un kļuva par šī vēsturiski unikālā notikuma līdzveidotājiem. Mēs bijām sarūpējuši savu dāvanu – Latvijas simtgadei veltītu svētku koncertu, kurā muzicēja Alojas Mūzikas un mākslas skolas skolotāju Olgas Ābeles, Anitas Āriņas, Dainas Grīnbergas, Ievas Veides, Jāņa Ansona audzēkņi un Mūzikas skolas Universum skolotāju Ingunas Birznieces, Ritmas Pētersones-Cepītes, Jāņa Dimanta un Aivara Cepīša audzēkņi. Alojas Mūzikas un mākslas skolas zālē varēja apskatīt alojiešu mākslas nodaļas skolotāju Inatras Vaļickas, Lindas Bēces, Gaļinas Birkavas un Vernera Lazdāna audzēkņu radošo darbu izstādi.
Ar skanīgu atklāšanas koncertu jauno mācību gadu uzsāka Valmieras privātās pamatskolas Universum profesionālās ievirzes mūzikas programmu audzēkņi un pedagogi.
Svētdien, 2. septembrī, Vidzemes koncertzālē Cēsis notika Vidzemes reģiona mūzikas skolu audzēkņu koncerts Vidzemes talanti Latvijas simtgadei, ko organizēja Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar skolas atbalsta biedrību, Valsts kultūrkapitāla fondu un Cēsu novada pašvaldību. Koncertā kopā ar Vidzemes kamerorķestri Andra Veismaņa vadībā muzicēja mūzikas skolu audzēkņi no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Limbažiem, Madonas, Salacgrīvas, Smiltenes, Staiceles un Valmieras.
Tuvojoties mācību gada noslēgumam, izskanējuši vairāki nozīmīgi muzikāli notikumi. 10. maijā Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notika Vilmas Cīrules jubilejai veltīts koncerts Skaņu mākslas burve, kurā kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesoriem Venti Zilbertu, Māri Švinku un Juri Švolkovski muzicēja arī Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Gaidas Ungures klavieru klases absolvente, tagad Latvijas Nacionālās operas soliste Ance Purmale, Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes bijušie audzēkņi — Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Arņa Zandmaņa klavieru klases students Roberts Ķibermanis un Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas skolotājas Ilzes Treijas klavieru klases audzēkne Anna Tīna Avišāne, kā arī Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes klavieru klases audzēkņi Eva Viļumsone, Annija Tauriņa, Sanija Linda Cine, Krišjānis Meņģelis un Emīls Čečiņš.
Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 10. maijā pl. 19 notiks koncerts Skaņu mākslas burve, kas veltīts pianistei Vilmai Cīrulei jubilejā.
Šogad 100 gadu jubileju svin ne tikai Latvija, bet arī mūsu kaimiņvalstis — Lietuva un Igaunija. 3. februārī Pērnavas Koncertzālē izskanēja Starptautiskā klavieru mūzikas diena, kura, kā pasākuma atklāšanā teica Pērnavas Mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja Marika Kappa, ir dāvana Igaunijas simtgadei.
2017. gada 22. janvārī 87 gadu vecumā mūžībā aizgāja viena no spilgtākajām 20. gadsimta latviešu mūziķēm — pianiste, valmieriete Jautrīte Putniņa. Ar Jautrīti mana sadarbība ilga vairāk nekā gadsimta ceturksni, šodien, pieminot izcilo pianisti, pakavēšos atmiņās par mūsu sadarbības sākumu.
Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā 2. decembrī notika IV Starptautiskais pianistu konkurss Spēlē zēni, kurā Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes 3. klavieru klases audzēknis Emīls Čečiņš savā vecuma grupā ieguva 3. vietu.
Pelēkā, lietainā novembra pēcpusdienā devāmies uz Vecumniekiem, kur Mūzikas un mākslas skolas zālē pulcējās klavierspēlētāji, viņu skolotāji un vecāki, lai klausītos Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Līgas Opincānes un Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes klavieru klases audzēkņu koncertu. Gaisā virmoja atkalredzēšanās prieks, mājīgums un svētku sajūta, netrūka arī jaunas iepazīšanās. Prieks bija atkal tikties ar Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas klavierspēles skolotājiem, kuri ar saviem audzēkņiem jau vairākkārt viesojušies Valmierā: pirmoreiz tikāmies 2003. gada 29. janvārī, kad Jāzepa Vītola kamermūzikas zālē un Valmieras Mūzikas skolas zālē Beātes ielā 10 notika VIII Mazo pianistu konkurss. Īpašs prieks bija atkal satikties ar Solvitu Loku un Aigaru Dziļumu, kuru vadītais jauniešu simfoniskais orķestris Draugi ir bieži viesojies Valmieras festivālā.
Ar V. Mikalauska Panevēžas Mākslu ģimnāziju mūs saista sadarbība un draudzība jau 12 gadu garumā — no 2005. gada, kad X Starptautiskā jauno pianistu konkursa žūrijā Valmierā strādāja skolotāja Asta Kapučinskiene. Mākslu ģimnāzijas audzēkņi bijuši X, XII, XIII, XVI un XXI Valmieras jauno pianistu konkursa dalībnieki, savukārt Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi piedalījušies V. Mikalauska Panevēžas Mākslu ģimnāzijas organizētajā starptautiskajā jauno mūziķu (solistu un ansambļu) festivālā - konkursā AMBER NOTE, skolas koris piedalījies Sv. Cecīlijai veltītajā festivālā - konkursā Panevēžā. Valmierā viesojusies arī ģimnāzijas direktore Emilija Kriščiūnaite.
Saulainā pavasara dienā Tallinā, pateicoties Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijas lektores un Tallinas Mūzikas vidusskolas skolotājas Jekaterinas Rostovcevas uzaicinājumam, skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņiem Tomasam un Annai Tīnai Avišāniem bija iespēja piedalīties skolotājas Jekaterinas audzēkņu koncertā Kadriorgas pilī.
Tuvojoties mācību gada noslēgumam, 25. maijā Vaidavas kultūras un amatniecības centra lielajā zālē izskanēja Pērnavas Mūzikas skolas skolotājas Renatas Marksalu un Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņu koncerts.