Vitālijs Začs

Šaušana pirms dzinēju medībām

10.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pašās septembra beigās nu jau 19. reizi Aizmežu šautuvē notika Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības rīkotās Valmieras rajona mednieku sacensības šaušanā pa kustīgu mērķi jeb, kā mednieki saka, šaušanā pa skrejošo mežacūku.

Valmieras MMB biedri noslēdz sezonu Burtniekā

18.Septembris, 2019
Sports
Laikrakstā

Valmieras Mednieku un makšķernieku biedrības (MMB) biedriem vasaras copes sezonu noslēdzošās sacensības notika 8. septembrī Burtnieku ezerā. Tās notika pēc brīviem makšķerēšanas noteikumiem un saucās Sacensības zivju ķeršanā ar visiem atļautajiem makšķerēšanas paņēmieniem. Atļauti bija visi makšķerēšanas, spiningošanas un mušiņmakšķerēšanas veidi no laivas, kā arī varēja makšķerēt no krasta.

Sportings 2019

16.Augusts, 2019
Sports
Laikrakstā

Augusta otrajā sestdienā Latvijā tradicionāli sākas ūdensputnu medību sezona. Lai mednieki pēc pārtraukuma varētu pārbaudīt savas prasmes, Valmieras mednieku un makšķernieku biedrība jau daudzus gadus dienu pirms ūdensputnu medību atklāšanas Aizmežu šautuvē rīko sacensības sportingā (šaušanā pa lidojošiem šķīvīšiem). Šajā gadā 9. augusta sacensībās piedalījās 24 aktīvākie ūdensputnu mednieki. Priekšsacīkstēs katrs sacensību dalībnieks šāva pa 25 mērķiem, kas lidoja no piecām dažādām pozīcijām, lai noskaidrotu sešus labākos, kuri sacentīsies finālā, līdzi ņemot priekšsacīkstēs sašautos mērķus. Priekšsacīkstēs trīs labākie dalībnieki sašāva 22 mērķus un nākošie trīs dalībnieki 21 mērķi. Diemžēl, vai nu lietus iespaidā, vai kāda cita iemesla dēļ, trīs dalībnieki neieradās uz finālu un viņu vietā stājās trīs nākošie, kuri bija sašāvuši 19 mērķus.

Latvijas čempionātā spiningošanā no laivām

28.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tradicionāli nu jau vairākus gadus valsts čempionāts spiningošanā no laivām tiek uzsākts Burtnieku ezerā no kempinga Ezerpriedes. Jāteic, ka šī ir vislabākā vieta, kur ezerā noorganizēt šādas sacensības: pie saimnieces Zanes Jēgeres kempingā ērtas naktsmītnes un atbilstoša infrastruktūra, bet vislielākais prieks par iztīrīto un bojām apzīmēto kanālu, kurā bez grūtībām ērtu vietu var atrast vairāki desmiti laivu.

Ar spiningu un ne tikai

22.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad Valmieras Mednieku un makšķernieku biedrības biedru sacensības spiningošanā no laivas notika 12. maijā. Tās tika organizētas atbilstoši Burtnieku ezera saistošajiem noteikumiem. Uz starta pie Rūjas ietekas stājās 16 laivas ar 31 dalībnieku. No šā kuplā skaita uz tradicionālo zupu un lomu svēršanu Sedas laivu bāzē ieradās gan tikai 20 dalībnieki. Šoreiz sacensību uzvarētāja loms bija izcils, jo svēra vairāk nekā otrās, trešās un ceturtās vietas lomi kopā!

Balto zivju ķeršana ar mormišku

5.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Visi zinātnieki, kas pētījuši Burtnieku ezeru, atzīmē, ka ezerā ir pārāk daudz balto zivju. Lai kaut nedaudz mazinātu to skaitu, Valmieras mednieku un makšķernieku biedrība nolēma šajā gadā Burtnieku ezerā rīkot savu biedru sacensības balto zivju ķeršanā ar mormišku. Kā iepriekš bija plānots, tās notika svētdien, 3. martā, pie jaunā laivu kanāla Burtniekos. Ar karogiem ierobežotā sektorā visi makšķernieki ķēra tikai baltās zivis (asari lomā netika skaitīti, tie bija jālaiž atpakaļ). Šajā iezīmētajā sektorā 23 sacensību dalībnieki četrās stundās noķēra 92,130 kilogramus zivju! Viena dalībnieka vidējais loms bija virs 4 kilogramiem.

Biedrības makšķernieki finišē

11.Septembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2. septembrī Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības (MMB) makšķernieki ideālos laika apstākļos ar ceturtajām makšķerēšanas sacensībām Burtniekā noslēdza šā gada sacensību kalendāru. Nu jau otro gadu tiek noteikts biedrības čempions makšķerēšanā, ieskaitē tiek vērtēti četru makšķerēšanas sacensību rezultāti: zemledus makšķerēšanā, spiningošanā no laivām, makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri un zivju ķeršanā ar visiem makšķerēšanas noteikumos atļautajiem veidiem (spiningošana, pludiņmakšķerēšana, velcēšana, mušiņmakšķerēšana).

Pirms pīļu medībām – uz šautuvi

17.Augusts, 2018
Sports
Laikrakstā

Sestdien, 11. augustā, četros pēcpusdienā visā Latvijā sākās gadskārtējā ūdensputnu medību sezona. Valmieras mednieku un makšķernieku biedrība nu jau divdesmito reizi rīkoja sacensības sportingā jeb šaušanā pa lidojošiem mērķiem — šķīvīšiem. Lai no visa dalībnieku skaita noskaidrotu sešus finālistus, notika priekšsacīkstes. Tajās no 25 mērķiem Toms Lamba sašāva 23, Māris Žviriņš 19, Voldemārs Goba un Ints Kuģis katrs pa 18, Normunds Mačs un Oļgerts Jēgers katrs pa 17 šķīvīšiem.

Ar pludiņa makšķeri

2.Augusts, 2018
Sports
Laikrakstā

Tā nu šoreiz sagadījās, ka pēc Valmieras pilsētas svētku dienas un Prāta Vētras koncerta jau nākamajā rītā — svētdien, 29. jūlijā, — Rubenes Anšos notika Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības biedru sacensības makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Neraugoties uz lielo karstumu, sacensību dalībnieku lomi bija līdzīgi kā iepriekšējā gada sacensībās. Tā kā copes mači norisinājās pēc meistarklases noteikumiem, kur izšķirošā ir sacensību dalībnieka izcīnītā vietu summa divās kārtās savā sektorā, tad iznāca, ka ceturtās un piektās vietas dalībnieku kopējie lomi bija lielāki nekā otrās un trešās vietas ieguvējiem.

Uzvarai pietiek ar vienu zandartu!

14.Jūnijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā jau bija paredzēts šī gada Valmieras Mednieku un makšķernieku biedrības (MMB) pasākumu plānā, svētdien, 3. jūnijā, Burtnieku ezerā notika Valmieras MMB biedru sacensības spiningošanā no laivas. Sacenšoties atbilstoši Burtnieku ezera saistošajiem noteikumiem, tajās pēc loma ezerā devās 20 dalībnieki. Jāatzīmē, ka finišā uz lomu svēršanu ieradās visi Burtniekā todien copes laimi izmēģinājušie, arī tie septiņi, kuri bija palikuši bez loma.

Zemledus makšķerēšanas sacensības Rubenes Anšos

1.Marts, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā sestdienā Rubenes Anšos notika Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības biedru sacensības zemledus makšķerēšanā. Atšķirībā no iepriekšējām līdzīgām sacensībām šoreiz tās notika pēc starptautiskiem noteikumiem, līdzīgi tiem, pēc kuriem notiek pasaules čempionāti.

Oficiāli Izdomāta Krāpšana (OIK)

14.Februāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Pie tāda secinājuma nonācu, saņemot Valmieras Mednieku un makšķernieku biedrības rēķinu par šī gada janvārī patērēto un nepatērēto elektroenerģiju. Janvāra beigās valdes sēdē runājām par biedrības šautuvi, kuras elektrības rēķins par 2017. gadu bija 256,68 eiro par kopā patērētām 25 kilovatstundām. Tas ir vairāk nekā 10 eiro par vienu kilovatstundu. Biedrības šautuvi praktiski izmantojam kādas 10 dienas gadā. Tomēr visu gadu maksājām abonēšanas maksu par strāvas lielumu 17,25 eiro.

Par jaunumiem Burtnieka apsaimniekošanā

12.Decembris, 2017
Ekonomika
Laikrakstā

Lai pilnveidotu Burtnieku ezera izmantošanu un apsaimniekošanu, Burtnieku novada pašvaldība ir izveidojusi Burtnieku ezera Konsultatīvo padomi septiņu konsultantu sastāvā. Padomes sastāvā ir pa pārstāvim no Burtnieku novada pašvaldības Attīstības nodaļas, Tūrisma un rekreācijas jomas Burtnieku ezerā, Burtnieku ezera zvejnieku biedrības, Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības (MMB), Dabas aizsardzības pārvaldes, Burtnieku novada pašvaldības policijas un Valsts vides dienesta.

Makšķerēšana brīvajā klasē

8.Septembris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Augusta pēdējā svētdienā Burtnieku ezerā notika Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības biedru šā gada pēdējās sacensības makšķerēšanā, kā jau tradicionāli — brīvajā klasē. Katrs sacensību dalībnieks atbilstoši makšķerēšanas noteikumiem brīvi var izvēlēties zivju ķeršanas paņēmienu: spiningošanu, velcēšanu, pludiņmakšķerēšanu, gruntsmakšķerēšanu vai mušiņmakšķerēšanu.

Valmieras MMB spiningotāji Burtniekā

15.Jūnijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau tikko aizvadītu pašvaldību vēlēšanu gaisotnē svētdien, 4. jūnijā, Burtnieku ezerā uz sacensībām spiningošanā no laivas sabrauca Valmieras MMB biedri. Sacensības notika atbilstoši jaunajiem Burtnieku ezera saistošajiem noteikumiem, tajās startēja 25 dalībnieki. Tiesa, uz lomu svēršanu ieradās tikai 21 copmanis, no šī skaita 11 bija palikuši vispār bešā...

Par un ap Burtnieku ezeru

31.Maijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Maija sākumā pāra reizes aizbraucu uz Burtnieku, lai pavērtētu, kāda ir situācija ezerā. Jāteic, ka tas vairs nav tāds ezers, kā bija pirms 33 gadiem.  Tajos senajos gados par ezeru rūpējās lielā Latvijas Mednieku un makšķernieku biedrības (MMB) Valmieras nodaļas biedru saime, kuras 36 mednieku un makšķernieku kolektīvu biedru skaits bija tuvu diviem tūkstošiem. Katram kolektīvam bija iedalīta Burtnieku, Baužu ezeru krasta un Salacas upes zona, kurā bija jāizpļauj ūdenszāles un un jāiznes krastā. Bez tam biedrības biedri kopā ar Valmieras vides aizsardzības pārstāvjiem piedalījās zivju aizsardzības reidos. Ezerā makšķerēja makšķernieki, periodiski to apzvejoja Upesciema zvejas brigāde. Lomi abām grupām bija apmierinoši. Sakarā ar nepietiekamo finansējumu zivju aizsardzības pasākumiem Valmieras MMB bija noslēgusi sadarbības līgumu ar Valmieras reģionālo vides pārvaldi un apmaksāja daļu no zivju aizsardzības pasākumos izlietotā benzīna. Tāpat nebija nekādu problēmu ar makšķernieku lomu uzskaiti. Biedrības laivu bāzēs katrs makšķernieks vienmēr ierakstīja noķerto lomu uzskaites žurnālā. Vēl tagad ir saglabāti pieci Sedas bāzes lomu uzskaites žurnāli par laika periodu no 1984. līdz 2005. gadam.

Dienu pirms sezonas atklāšanas

25.Augusts, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Augusta otrajā sestdienā Latvijā sākās ūdensputnu medību sezona. Valmieras mednieku un makšķernieku biedrība tradicionāli katru gadu dienu pirms sezonas atklāšanas rīko sacensības sportingā (šaušanā pa lidojošajiem šķīvīšiem). Šoreiz sacensībās piedalījās 26 Valmieras rajona aktīvākie šāvēji pa lidojošiem mērķiem, katrs šaujot pa 25 mērķiem, lai noskaidrotu labākos sešus, kuri pēc tam sacentās finālā, līdzi ņemot priekšsacīkstēs sašautos punktus. Saskaitot finālā un priekšsacīkstēs iegūtos punktus, izrādījās, ka Andrim Ķibermanim un Tomam Lambam ir vienāds punktu skaits — 41. Tāpēc sacensību uzvarētāju noteica pāršaušana. Tajā labāks bija Toms Lamba, kurš sašāva par vienu mērķi vairāk un kļuva par čempionu. Trešajā vietā Māris  Žviriņš ar sašautiem 37 mērķiem. Ceturtajā vietā Artis Lamba ar sašautiem 34 mērķiem. Piektajā vietā Ints Kuģis ar sašautu 31 mērķi, bet olimpisko sešnieku noslēdza Gatis Kuģis ar 29 sašautiem mērķiem.

Ilgais ceļš uz renovāciju

14.Jūnijs, 2016
Ekonomika
Laikrakstā

Valmiera Latvijas pilsētu vidū daudzstāvu dzīvojamo namu renovācijas jomā ir starp līderiem. Šoreiz — vēsturiski tehnisks apcerējums par viena projekta realizāciju no ieceres līdz pat sekmīgam finišam pilsētas lielākajā dzīvojamo namu mikrorajonā Rubenes ielā 32. Varbūt šeit aprakstīta pieredze noderēs arī kādam namam, kura īrnieki un apsaimniekotāji vēl tikai pošas renovācijas darbiem.